Spotify TV Uygulaması Yeni Ana Sayfa Görünümü İle Güncellendi

Spotify, TV uygulaması deneyiminde büyük bir güncelleme yaptığını duyurdu. Bu güncelleme, mobil ve yakın zamanda yeniden tasarlanan masaüstü uygulamalarında zaten mevcut olan birçok özelliği şimdi de TV uygulamasına getiriyor.

Spotify’ın en önemli yeni özellikleri arasında, artık Spotify’ı diğer platformlarda açtığınızda gördüğünüzü yansıtan ve ana sayfanın üst kısmında kolayca görülebilen favorilere, son çalınan seslere ve önerilere kısayollar içeren yeniden tasarlanmış bir Ana sayfa düzeni yer alıyor.

Yeni tanıtılan Şimdi Çalınıyor görünümüne bir ‘Sıradaki’ dinleme kuyruğu da eklenmiş durumda. Böylece TV kullanıcıları doğrudan büyük ekrandan sırada ne çalacağını görebiliyor ve gerektiğinde listeden herhangi bir şarkıyı çıkarabiliyor.

Spotify ayrıca TV görünümüne, ekranı karartan ve ilerleme çubuğu, oynat/duraklat düğmeleri, parça atlama düğmeleri gibi yalnızca birkaç temel kontrolü ve görseli ekranda tutan karanlık modu da ekledi. Bu, ilerleme çubuğunun hemen altında bulunan bir ay simgesi olarak görülebiliyor.

Son olarak Spotify, TV deneyimine hesap değiştirme özelliğini ekleyerek kullanıcıların hesaplar ve profiller arasında kolayca ve doğrudan ekrandan geçiş yapabilmelerini sağlanıyor. O anda seçili olan profil her zaman ekranın sağ üst köşesinde görünüyor olacak ve diğer profiller arasında geçiş yapmak için seçenekleri getirmek üzere seçilebilecek.

Spotify, bu yeni deneyimin akıllı TV’ler, Xbox Series X|S gibi oyun konsolları ve Chromecast gibi medya akış cihazları gibi desteklenen cihazlarda hem ücretsiz hem de Premium kullanıcılar için küresel olarak mevcut olacağını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x