Tümer Metin’den Milli Yıldıza Övgü: Ondan Bir Tane Daha Olsa Final Oynardık

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 çeyrek final maçında Hollanda’ya 2-1 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti. Eski milli futbolcu ve yorumcu Tümer Metin, Milli Takımımızın performansını değerlendirdi.

Metin, Türkiye’nin EURO 2024’teki performansıyla ilgili, “Benim tek endişem şuydu: bu maçı oynarsın ve silik bir görüntüyle bitirip mağlup olursun. Biz öyle bitirmedik. Sahneden iyi ayrılıyoruz. Üç tane 20 yaş altı oyuncusu girdi oyuna. Biz gelecekle sahadayız. O imaj çok kıymetli. Son iki turnuvada imaj yerlerdeydi. Diğer sorunları çözeriz biz.” ifadelerimi kullandı.

“ONDAN BİR TANE DAHA OLSA FİNAL OYNARDIK”

Milli Takım’ın kaptanı Hakan Çalhanoğlu’ndan övgüyle bahseden Metin, “Hakan Çalhanoğlu’nu da eleştirirken herkes bir daha düşünsün. Bu fizik, bu tempo bu seviyede hiç kolay değildi. Bugün bizim bir Hakan Çalhanoğlumuz daha olsa… Bir tane daha olsa biz final oynardık.” yorumunda bulundu.

“KAZANMA ARZUMUZDAN VAZGEÇMEDİK”

Tümer Metin, konuşmasının şu sözlerle noktaladı; “76’da golü yiyebilirsin önemli değil. Bu seviyede devam etmen lazım. Pozisyon bulmak 25-30 saniye. Kazanma arzumuzdan vazgeçmedik. Bu genç jenerasyon için iyi bir turnuva oldu. Ben bir sonraki turnuvadan çok ümitliyim. Önümüzde şans var. Aramızdan ayrılanlar olacak ama yeni gelenler de olacak. Büyük kazançla çıkıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x