Ünal Aysal’dan Galatasaray başkanlık seçimi öncesi tahmin! Şampiyonluk iddiası

Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal, cumartesi günü yapılacak seçimli genel kurul öncesi Radyospor’a açıklamalarda bulundu. Ünal Aysal, ”Sporda, özellikle futbolda 3 tane ihtimal var. Bunları mâkul karşılamanız gerekir. Derbide ortaya çıkan sonuç hayal kırıklığı; ama bunlar hayatta var. Derbiden saatler sonra yaşanan olaylar daha üzücü. Etik davranışlara çok dikkat ederim. Kulüpler arası ilişkilere zarar vermemek gerekir” şeklinde konuştu.

“Biraz gecikmeli de olsa şampiyonluk gelecek”
Konya’daki şampiyonluk maçına değinen sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı, ”Biraz gecikmeli de olsa şampiyonluk gelecek. Buna yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Süheyl Batum’u destekliyorum. İki adayın da şansları eşit”
Aysal, cumartesi günü yapılacak seçimli genel kurul için ise şöyle konuştu: Galatasaray genel kurulu değişimin her zaman geçerli olduğuna inanmıştır. O nedenle bizde uzun sürekli yönetimler yoktur. En uzun süreli başkanlık yapanlar dahi 5-6 yılı geçmez, ki bu örnekler de istisnaidir. Yönetimler 2-3 senede değiştirir. Taraftar tabii ki topun çizgiyi geçmesini bekler ve bu şekilde değerlendirir seçimi; ama genel kurul daha değişik bir uygulama yapmaktadır.

Kulübün istikbali, en iyi şekilde temsilini düşünerek karar alır. Süheyl Batum’u desteklediğim ve adaylığı için öncülük yaptığım doğru. Rakipsiz seçimler, Galatasaray demokrasisine zarar verir. Törelerimiz ve demokratik anlayışımız gereği, rakipsiz bir seçimin kulübümüze faydalı olacağına inanmıyoruz. Bunun için de mutlaka bir rakip çıkması gerekiyordu. Çok iyi bir grup çıktı, ben de bu gruba destek veriyorum. Ben her iki adayın da şanslarının eşit olduğunu görüyorum. Aldığım bilgiler de bu yönde…” 

“Bankalar Birliği ve Florya konusunda verilen sözler karşılanmıyor”
Bankalar Birliği anlaşmasından çıkma hedefi ve Florya konut projesiyle ilgili olarak ise Aysal, ”Süheyl Batum ve ekibinin anlatımına baktığınız vakit, mevcut yönetimin bu iki konuda beklentileri karşılayamamış olduğunu görüyoruz. Verilen rakam ve tarihler, bunların hiçbirisi tutmadı. Galatasaray bir inşaat şirketi değil. Galatasaray varlıklarını en iyi şekilde değerlendirmesi gereken bir dernek. Verilen sözler karşılanmadığı için Süheyl Batum ve arkadaşları aday olmaya karar verdiler” şeklinde konuştu.

“Buruk’un Galatasaray’a, Galatasaray’ın da Okan Buruk’a ihtiyacı var”
Ünal Aysal, Galatasaray’ın DNA’sında Avrupa’da başarı olduğunu vurgulayıp, “Ben bugüne kadar, bunu hep tekrarladım. Biz kendi ligimizdeki başarılarla değil, Avrupa’da başarılı olarak gelişebiliriz. Zaman zaman bu başarıyı yakalıyoruz. 2011-14 yıllarında başarılı Avrupa yarışmalarımız var, ama yeterli değil. Galatasaray, Avrupa’da başarıyı getirebilecek en önemli Türk kulübü. Okan Buruk bizim evladımız. Galatasaray’da yetişti, Avrupa’da üst düzeyde top oynadı. Galatasaray’ın Okan Buruk’a, Okan Buruk’un da Galatasaray’a ihtiyacı var. Ben Okan Buruk’la Avrupa’da başarının geleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x